Akıllı Durak Sistemi, raylı sistem (tren, tramvay, vb.) ve karayollarında (otobüs, metbrobüs, trolleybüs vb.) araçlarla duraklar arasında kurulan akıllı bir otomasyon sistemidir.

Avikon tarafından geliştirilen yenilikçi ve modern Akıllı Durak Sistemi (ADS), kullanıldığı bütün araçların hızlarını, bulundukları hatları, gidecekleri durakları ve o duraklara varmak için geçecek süreleri bir merkezde gerçek zamanlı olarak izlemekte ve çeşitli bilgilendirme göstergeleri aracılığıyla yolculara sunmaktadır. Bu sayede Avikon ADS, yolcuların doğru zamanda, doğru durakta bulunmak üzere yönlendirilmesini sağlamaktadır. 

Akıllı Durak Sistemi, güvenlik ve işletme açısından toplu taşıma organizasyonuna yardımcı olmasının yanı sıra, yolcuların durakta bekleme sürelerini de azaltır. Avikon sağladığı bu avantajlarla müşteri memnuniyetinin artmasına yardımcı olur.

Engelsiz Ulaşım

Avikon, entegre akıllı durak sistemi olarak sunduğu LED/LCD monitör, dahili anons ve mobil uygulamalar sayesinde durakta bekleyen vatandaşlara engelsiz bir ulaşım imkanı sağlamaktadır.

Yolcu Bilgilendirme Araçları

- Duraklara yerleştirilen LED / LCD Ekranlar görsel bilgilendirme sağlamaktadır.

- Dahili anons altyapısı sesli bilgilendirme sağlamaktadır.

- Mobil uygulamalar (IOS, Android) ve web arayüzü sayesinde sefer bilgilerine internet olan her yerden erişim sağlamaktadır.

 

Akıllı durak referanslarımızla ilgili daha detaylı bilgi için tıklayınız.