Yolcu bilgilendirme ekranları, tren, tramvay ve otobüs duraklarında kullanılmak üzere Led teknolojisi kullanarak tasarlanmış endüstriyel panellerdir.

Yolcu bilgilendirme ekranlarında bir sonraki aracın durağa ne zaman geleceği bilgisi ile birlikte tarih, saat, duyuru gibi bilgiler de gösterilmektedir.

Avikon tarafından üretilen bu paneller çok renkli RGB LED teknolojisi sayesinde ekrandaki verilerin istenilen renkte gösterilmesine olanak sağlamaktadır.

IP (NTP) Saat Desteği

Yolcu bilgilendirme ekranları IP tabanlı NTP (Network Time Protocol) üzerinden saat bilgisini alma özelliğine sahiptir. Bu sayede ekranlarda gösterilen tarih ve saat bilgileri belirli bir merkezi saat ünitesine senkronize olmaktadır.

IP Haberleşme

Yolcu bilgilendirme ekranları, yerli olanaklarla geliştirilen kontrol kartı sayesinde Ethernet üzerinden TCP/IP protokolü ile merkezi bir yazılım ile haberleşmektedir. Aynı zamanda, WiFi ve 3G opsiyonları ile kablosuz haberleşmeyi de desteklemektedir.

Uzun Okuma Mesafesi

Yüksek parlaklıklı LED teknolojisi sayesinde Avikon yolcu bilgilendirme ekranları uzun okuma mesafelerine sahiptirler. Uygulamaya göre seçilen LED tipine bağlı olarak açık hava şartlarında 35m, 50m gibi mesafelerden okunurluk sağlamaktadır.