Endüstri 4.0

Anasayfa

Nedir?

4. Sanayi Devrimi olarak kabul edilen Endüstri 4.0, veri bilimine ve birbiri ile anlık olarak haberleşen makinelere dayanan, insan katkısını ve hatalarını en aza indirecek bir üretim süreci olarak tanımlanmaktadır.

Endüstri 4.0 konsepti ardından bağlı cihazlar, nesnelerin interneti, büyükveri vb. birçok alanı teknoloji gündemine kazandırmıştır. Yapay zeka teknolojilerindeki gelişmeler Endüstri 4.0 alanında da geniş uygulama alanları bulmaktadır.

Avikon, teknolojik altyapısı ve ARGE kabiliyetleri ile bu alanlarda ürün veçözümler sunmaktadır.

Avikon Endüstri 4.0 Pick to Light Sistemi

Pick to Light Sistemi (Put to Light)

Işık yönlendirmeli toplama (pick to light, pick by light) sistemleri ile fabrika vb. üretim tesislerinde toplamabölgelerinde bulunan parçalarınindikatör ışıklarının yakılarak operatörün parça toplama işleminde yönlendirilmesi sağlanmaktadır. Bu sayede operatör hatası minimuma indirilerek, üretim sürecinin verimliliği artmaktadır.

Avikon’un nesnelerin interneti ve bağlantılı cihazlar yaklaşımı ile tasarladığı akıllı ışık (indikatör) cihazları, kolay uygulanabilir ve esnek bir ışıklı yönlendirme sistemi kurgulanmasına olanak sağlamaktadır.

Ürünü İncele

Avikon Endüstri 4.0

Üretim Bilgi Sistemi

Üretim Bilgi Sistemi, fabrikalarda yürütülmekte olan üretim sürecinin anlık olarak izlenmesidir.

Yalın üretim yaklaşımı ile stok fazlası bulunmadan, talep edildiği zaman ve miktarda üretim yapılması ihtiyacı doğmuştur.

Bu doğrultuda geliştirilen Avikon Üretim Bilgi Sistemi, iç lojistik sürecini de hesaba katarak yarı mamül ve mamül üretim süreçlerinin yönlendirilmesini sağlamaktadır. Sistem aynı zamanda personel ve alan bazlı üretim verimliliğinin anlık olarak izlenmesini, üretim sürecindeki aksaklıkların kestirimini ve ilgili kişilere bildirimini sağlamaktadır.

Ürünü İncele