OTOMATİK ANONS SİSTEMİ

Anasayfa Akıllı Ulaşım Sistemleri

Otomatik Anons Sistemi

Otomatik anons sistemi toplu taşıma araçlarının istasyon ve duraklarında kullanılmak üzere geliştirilmiş endüstriyel bir üründür.

Otomatik anons sistemimiz ile görme engelli vatandaşlarımız bir sonraki aracın durağa ne zaman geleceği ve hangi yöne gitmekte olduğu bilgisini sesli olarak öğrenebilmektedir. Aynı zamanda yine Avikon ürünü olan yolcu bilgilendirme ekranları ile entegre bir şekilde çalışarak ekranda yazan metni sesli olarak okuyabilmektedir. Bu işlemi yaparken akıllı algoritmalar ve metinden yazıya teknolojisini kullanmaktadır. Bu sayede toplu taşıma araçlarının erişilebilirliğinin artırılması planlanmaktadır.

IP Haberleşme

Otomatik anons sisteminin kontrol kartı yerli olarak geliştirilmiş bir teknolojidir ve Ethernet üzerinden IP protokolü ile merkezi yazılım ile haberleşebilmektedir aynı zamanda opsiyonel olarak WiFi ve 3G teknolojilerini kullanarak kablosuz olarak haberlşeme gerçekleştirebilmektedir.

Yolcu bilgilendirme ekranları ile entegre çalışması ve merkezi yazılımla haberleşebilme yetenekleri sayesinde idare tarfından yapılmak istenen duyurular da yolcular tarafından sesli olarak dinlenebilmektedir.

Radar Simülatör Yazılımları Avikon