Yolcu Bilgilendirme Sistemleri

Anasayfa Akıllı Ulaşım

Nedir?

Yolcu bilgilendirme sistemleri toplu taşıma işletmeleri tarafından sağlanan bilgiler ile duraklarda veya araçlarda bulunan yolcuların etkin bir şekilde bilgilendirilmesidir. Ancak bu şekilde toplu taşımada müşteri memnuniyeti sağlanacaktır.

Avikon; Raylı Sistemlerde yenilikçi, modern ve entegre yolcu bilgilendirme sistemleri geliştirme konusunda Türkiye’nin öncü lider üreticisi konumundadır.

425000

Günlük Yolcu Etkileşimi

Avikon Yolcu Bilgilendirme Sistemleri

380

İstasyon Noktası

Avikon entegre akıllı ulaşım sistemleri vizyonu kapsamında geliştirdiği yolcu bilgilendirme sisteminde, tren, tramvay, otobüs vb. araçlardan topladığı gerçek zamanlı bilgileri ve işletme tarafından ayarlanan tarife planlarını anlık olarak işlemektedir.

Bu sistem ile gerçek zamanlı ve güvenilir bilgi akışı sağlayan, kolay yönetilebilen ve tam entegre bir yolcu bilgilendirme çözümü sunmaktayız.

Avikon Trafik Kontrol Sistemleri

Trafik Kontrol Sistemleri

Avikon geriye dönük detaylı raporlar sağlayan bir merkezi kontrol yazılımını yolcu bilgilendirme sisteminin parçası olarak sağlamaktadır.

Avikon LED Yolcu Bilgilendirme Sistemleri

LED Yolcu Bilgilendirme Ekranları

Tren, tramvay ve otobüs duraklarında kullanılmak üzere Led teknolojisi kullanılarak tasarlanmış endüstriyel panellerdir.

Ürünü İncele
Avikon LCD Yolcu Bilgilendime Sistemleri

LCD Yolcu Bilgilendirme Ekranları

Tren, tramvay ve otobüs duraklarında kullanılmak üzere LCD panel kullanılarak tasarlanmış endüstriyel monitörlerdir.

Ürünü İncele

Yolcu Bilgilendirme Sistemi Nasıl Çalışır?

Konumlama

Gün geçtikçe ilerleyen sensör teknolojileri ve haberleşme altyapıları ile Avikon mümkün olan en güvenilir yolcu bilgilendirme sistemini kurmayı hedeflemektedir. Özellikle raylı sistemlerde Sinyalizasyon vb. hat boyu ekipmanlarından RFID tabanlı araç tespit bilgileri gerçek zamanlı olarak toplanmaktadır. Tramvay/tren vb. açık hava hatlarında küresel uydu konumlama (GPS, GLONASS vb.) sistemleri de araçların takip edilmesi için güvenilir veriler sağlamaktadır. Son olarak araç bilgisayarları ile haberleşme sağlanarak araçtan hız, fren vb. bilgilerle birlikte trafik kontrol merkezinden izlenmek üzere bakım ve kontrol amaçlı her türlü bilgi de toplanmaktadır. Avikon; Tahmini Varış Süresi (TVS) hesaplarında mümkün olan her veriyi işleyecek veri füzyonuna dayalı yazılımları sunmaktadır.

Kontrol

Yolcu bilgilendirme sisteminin merkezinde trafik kontrol merkezi yer almaktadır. Konumlama teknolojileri ile oluşturulan veriler trafik kontrol merkezinde değerlendirilir. Avikon işletmelerin bu verileri incelemesi, denetlemesi ve gecikme / iptal gibi durumlarda gerektiğinde hızlı müdahale edebilmesi için altyapıları hazır olarak sunmaktadır. Ayrıca anlık bilgilerin, haber, duyuru ve tanıtım amaçlı görsellerin ayarlanacağı nokta da kontrol merkezidir. Avikon, kontrol merkezinde kullanıcı deneyimini ön plana çıkaran, rahat kullanılabilir ve geriye dönük detaylı raporlar sağlayan bir merkezi kontrol yazılımını sistemin parçası olarak sağlamaktadır.

Bilgilendirme

Sistemin toplu taşıma kullanıcılarına yansıyan yüzü bilgilendirme aşamasıdır. Bilgilendirme sistemleri, seferlere ilişkin gerçek zamanlı bilgileri, güvenlik ve acil durum mesajlarını, reklam, tanıtım içeriklerini sesli ve/veya görsel olarak yolculara aktarır. Avikon; her türlü çalışma şartına uyum sağlayan, uzun ömürlü, düşük bakım maliyetlerine sahip yolcu bilgilendirme ekranlarını yerli malı sertifikası ile üretmektedir.