YOLCU BİLGİLENDİRME SİSTEMİ

Anasayfa Akıllı Ulaşım Sistemleri

Raylı sistem hatlarında Yolcu Bilgilendirme

Raylı ulaşım sistemleri için özel olarak geliştirdiğimiz yolcu bilgilendirme sistemimiz 380 noktada anlık hizmet veriyor.

Kesintisiz çalışma ile işletme memnuniyetini garanti eden Avikon yolcu bilgilendirme sistemimiz, IP66 dış ortam ekranları ile her türlü hava şartına uyum sağlıyor.

Demiryolu inşaat sektörü için tasarruf ve kolaylık sağlaması amacıyla Türkiye'nin her yerinde anahtar teslim çalışıyoruz.

425000

Günlük Yolcu Etkileşimi

Avikon Yolcu Bilgilendirme Sistemleri

380

İstasyon Noktası

Kanıtlanmış Stabil Çalışma

Yoğun ve stresli bir iş olan tramvay işletme sürecini daha da zorlaştırmamak için çalışıyoruz.

9 farklı demiryolu işletmesinde kendini kanıtlamış olan yazılım altyapımızı ilk kurulumumuz olan 2013 yılından itibaren sürekli iyileştiriyoruz. Tüm işletmelerde %99.5 üzerinde elverişlilik sağlıyoruz.

Tramvay takip, trafik izleme ve yolcu bilgilendirme sistemlerimiz ile trafik kontrol merkezinde kapsamlı çözümler sağlıyoruz.

IP-66 Sızdırmaz Ekranlar

Her türlü hava şartında çalışmakta olan 500 den fazla yolcu bilgilendirme ekranımız bulunuyor.

Ekranlarımız, metro, demiryolu veya tramvay hatları teknik şartnamelerini sağlayacak şekilde üretiliyor.

Engelsiz Ulaşım Prensibi

Avikon olarak engelsiz ulaşım prensibini destekliyoruz.

Geliştirdiğimiz yolcu bilgilendirme ekranları otomatik anons sistemimiz ile birlikte kullanıldığında tüm yolcularımıza etkin bir bilgilendirme sağlıyor.

İlgili Ürünlerimiz

Avikon Trafik Kontrol Sistemleri

Trafik Kontrol Sistemleri

Avikon geriye dönük detaylı raporlar sağlayan bir merkezi kontrol yazılımını yolcu bilgilendirme sisteminin parçası olarak sağlamaktadır.

İncele
Avikon LED Yolcu Bilgilendirme Sistemleri

Otomatik Anons Sistemi

Toplu taşıma istasyon ve araçlarında kullanılan otomatik akıllı anons sistemimiz ile etkin bilgilendirme sağlıyoruz.

İncele
Avikon LED Yolcu Bilgilendirme Sistemleri

LED Yolcu Bilgilendirme Ekranları

Tren, tramvay ve otobüs duraklarında kullanılmak üzere Led teknolojisi kullanılarak tasarlanmış endüstriyel panellerdir.

İncele
Avikon LCD Yolcu Bilgilendime Sistemleri

LCD Yolcu Bilgilendirme Ekranları

Tren, tramvay ve otobüs duraklarında kullanılmak üzere LCD panel kullanılarak tasarlanmış endüstriyel monitörlerdir.

İncele

Başarılarımız

Referanslara Git

Teknik İnceleme: Yolcu Bilgilendirme Sistemleri Nasıl Çalışır?

Yolcu bilgilendirme sistemleri temelde 3 ana bileşenden oluşmaktadır.

Konumlama

Gün geçtikçe ilerleyen sensör teknolojileri ve haberleşme altyapıları ile Avikon mümkün olan en güvenilir yolcu bilgilendirme sistemini kurmayı hedeflemektedir. Özellikle raylı sistemlerde Sinyalizasyon vb. hat boyu ekipmanlarından RFID tabanlı araç tespit bilgileri gerçek zamanlı olarak toplanmaktadır. Tramvay/tren vb. açık hava hatlarında küresel uydu konumlama (GPS, GLONASS vb.) sistemleri de araçların takip edilmesi için güvenilir veriler sağlamaktadır. Son olarak araç bilgisayarları ile haberleşme sağlanarak araçtan hız, fren vb. bilgilerle birlikte trafik kontrol merkezinden izlenmek üzere bakım ve kontrol amaçlı her türlü bilgi de toplanmaktadır. Avikon; Tahmini Varış Süresi (TVS) hesaplarında mümkün olan her veriyi işleyecek veri füzyonuna dayalı yazılımları sunmaktadır.

Kontrol

Yolcu bilgilendirme sisteminin merkezinde trafik kontrol merkezi yer almaktadır. Konumlama teknolojileri ile oluşturulan veriler trafik kontrol merkezinde değerlendirilir. Avikon işletmelerin bu verileri incelemesi, denetlemesi ve gecikme / iptal gibi durumlarda gerektiğinde hızlı müdahale edebilmesi için altyapıları hazır olarak sunmaktadır. Ayrıca anlık bilgilerin, haber, duyuru ve tanıtım amaçlı görsellerin ayarlanacağı nokta da kontrol merkezidir. Avikon, kontrol merkezinde kullanıcı deneyimini ön plana çıkaran, rahat kullanılabilir ve geriye dönük detaylı raporlar sağlayan bir merkezi kontrol yazılımını sistemin parçası olarak sağlamaktadır.

Bilgilendirme

Sistemin toplu taşıma kullanıcılarına yansıyan yüzü bilgilendirme aşamasıdır. Bilgilendirme sistemleri, seferlere ilişkin gerçek zamanlı bilgileri, güvenlik ve acil durum mesajlarını, reklam, tanıtım içeriklerini sesli ve/veya görsel olarak yolculara aktarır. Avikon; her türlü çalışma şartına uyum sağlayan, uzun ömürlü, düşük bakım maliyetlerine sahip yolcu bilgilendirme ekranlarını yerli malı sertifikası ile üretmektedir.