SAVUNMA SANAYİ

Anasayfa

Ne yapıyoruz?


Avikon, 2015 yılından itibaren savunma sanayiine yönelik yazılım çözümleri üretmektedir. Tamamladığı ve devam etmekte olan projeleri ile alanında yetkinliğini her geçen gün arttırmaktadır. Yazılım kalite faktörlerini merkezine alarak müşteri deneyimini en iyi seviyeye çıkaracak çözümler sunmak ana hedefidir.

Savunma sanayiinde Avikon, yazılım tasarım, yazılım geliştirme, test, entegrasyon ve yerinde devreye alma faaliyetlerinde görev almaktadır.

Yetkinliklerimiz


Simülatör Yazılımları
Entegrasyon Yazılımları
Arayüz Uyumlama Yazılımları
Hedef İzleme Algoritmaları
Veri İşleme Yazılımları
Web tabanlı Yazılım Geliştirme
Coğrafi Bilgi Sistemi (CBS) Harita Yazılımları
Gerçek Zamanlı Yazılım Geliştirme
Veri Füzyonu ve Algoritma Geliştirme
Büyük Veri İşleme

Acar Radarı Kullanıcı Arayüzü Avikon

ACAR™ Radarı Kullanıcı Arayüz Yazılımı


ACAR™, karada, havada ve deniz yüzeyinde hareket eden hedefleri tespit ve takip edip sınıflandıran, ayrıca topçu atış tanzimi de yapabilen yeni nesil bir radardır.

Gelişen teknoloji ile temini kolaylaşan mikro ve mini sınıfındaki insansız hava araçlarının anayurt üzerinde kritik tesislerde keşif gözetleme faaliyetlerine karşı konulması amacıyla da kullanılmaktadır.

Avikon, ACAR İHA sınıfı radarının kontrol görüntü ünitesi (KGÜ) yazılımını geliştirme sorumluluğunu üstlenmektedir.

Çözümlerimiz

Radar Konsol Yazılımları

Radar Simülatör Yazılımları

Radar Kontrol ve İzleme Yazılımları

Radar Konsol Yazılımları

Avikon, Savunma sistemlerinin kullanımına yönelik operatör konsol yazılımları geliştirmektedir. Kullanım alanına göre Radar/Elektro-Optik sensörler, GPS vb. yardımcı üniteler ve aktif karıştırıcı gibi müdahale araçlarını ortak olarak yönetebilen yazılımlarda uzmanlaşmıştır.

Farklı sensörlerden toplanan bilgiler ile hava, kara ve/veya suüstü hedefler 3-boyutlu haritalar vasıtasıyla görselleştirilerek operatörün tehdit ortamını izlemesi ve incelemesi sağlanmaktadır.

Detaya Git
Avikon Radar Konsol Yazılımı